STTD24-16 - SINETAMER United States
Description: TRANSIENT VOLTAGE SURGE SUPPRESSORS INPUT VOLTAGE: 24 VDC SIGNAL: 4-20 mA BRAND: SINETAMER (MODEL: STTD24-16) INPUT VOLTAGE: 24VDC. MAX. OPERATING VOLTAGE: 36 Vkp. OPERATING CURRENT: 500 mA. PAIR MAX. CURRENT: PN 10 KA, P-G 10 KA. USE: B3/C1 ANSI C62.41.1 AND C62.41.2-2002. DATA RANGE: 2.10 AND 100 MBPS. SERIES RESISTANCE: 5 OHMS PER CABLE. ELECTRONIC COMPONENTS IN DISSIPATION RESIN-CAST. RESPONSE TIME: ‹1 NANOSECOND